Професор кафедри екології Олександр Лобода виступив модератором дискусійної панелі в Консульстві України в місті Грац (Австрія)

👉До річниці повномасштабної агресії росії проти України, Центр австрійсько-українських культурологічних студій 🇺🇦🇦🇹 під патронатом Консульства України в місті Грац (Австрія) організував дискусійний захід із політиками та громадськими діячами. Одним із головних модераторів заходу виступив професор кафедри Черкаського державного технологічного університету Олександр Лобода. Назва заходу: 24 лютого 2023 року: рік після російського вторгнення в Україну: катастрофічні гуманітарні наслідки. Захід відбувався на базі Консульства України в м. Грац, Австрія. Наприкінці заходу відбувся показ документального фільму про події в Україні в 2022 році. До заходу долучилися запрошені спікери: Ольга Волинська, професійна журналістка, письменниця, автор документальних фільмів, правозахисниця з Дніпра; Фрідріх Местль, Почесний консул України в м. Грац; Філіп Пойнтнер, представник австрійської політичної партії NEOS; віце бургомістр Юдіт Швентер; Вольфганг Бенедек, професор Університету Граца, представник Консультативної ради з питань прав людини. З України учасників заходу привітала заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.
👉Слід зазначити, що Центром австрійсько-українських культурологічних студій, співголовою якого є професор кафедри екології Олександр Лобода, лише упродовж 2022 року в співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP), Почесним консульством України в Граці та Центром дослідження Голодомору (HREC Holodomor Research and Education Centre) проведено 5 документальних виставок про війну росії проти України. У рамках цих заходів відбулися лекції на теми російсько-української війни та російських злочинів в Україні, демонстрація відповідних фільмів.
🇺🇦🇦🇹Центр австрійсько-українських культурологічних студій засновано 17 серпня 2022 року (ZVR-Zahl 1129940569) у місті Грац, засновниками якого є Галина Іськів, Галина Ільїна та Олександр Лобода.