Підготовка за даною освітньою програмою проводиться лише за першим освітнім рівнем “Бакалаавр”.

Професія архітектора – це завжди актуальна, високооплачувана, динамічна та цікава творча професія.
Освітня програма «Архітектура та містобудування» має на меті надати якісну, сучасну освіту та підготувати висококваліфікованих фахівців, які на базі отриманих знань фаху зможуть забезпечити своє працевлаштування в Україні та за кордоном.
Освітня програма складається з таких основних напрямків: архітектурне проектування будівель і споруд, ландшафтного, міського та інтер’єрного середовища, розробка містобудівної проєктної документації, проєктування міського та інтер’єрного обладнання. Основними сферами діяльності наших випускників є:

• архітектурне проектування будівель і споруд, їх комплексів;
  • розробка проєктної документації реставрації та реконструкції історичних та сучасних будівель і споруд;
  • проєктування ландшафтного, міського та інтер’єрного середовища;
  • розробка містобудівної проєктної документації;
  • художнє проєктування міського та інтер’єрного обладнання;
  • пошук інноваційних рішень формоутворення об’єктів, конструкцій, матеріалів, технологій проєктування та будівництва;
  • розробка проектно-конструкторської робочої документації.

Випусковою кафедрою, яка здійснює підготовку фахівців є кафедра промислового та цивільного будівництва.  Якщо Ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про спеціальність, познайомитися із викладацьким колективом та ознайомитися із іншою інформацією  відвідайте офіційний сайт кафедри перейшовши за посиланням (натисніть на зображення) або відвідайте офіційну Instagram сторінку.

За час навчання студенти, майбутні архітектори, вивчають дисципліни, які стосуються історії мистецтва, архітектури та містобудування, а також практично всі дисципліни інших будівельних спеціальностей. Під час навчання студенти опановують наступні освітні компоненти:

• Основи і методи архітектурного проектування
  • Архітектурна графіка
  • Комп’ютерна графіка
  • Будівельне матеріалознавство
  • Нарисна геометрія
  • Архітектурний рисунок
  • Архітектурне проектування
  • Архітектурно-містобудівне проектування
  • Архітектурне моделювання
  • Об’ємно-просторова композиція
  • Архітектурна типологія
  • Історія архітектури
  • Основи містобудування та ландшафтна архітектура
  • Інтер’єр та обладнання будівель і споруд
  • Будівельна фізика
  • Архітектурні конструкції
  • Будівельні конструкції
  • Інженерний благоустрій територій і транспорт

Основними підприємствами, в яких реалізуються випускники, є різні проектні бюро, архітекторські компанії. Цікавою буде і робота на державній службі в містобудівному комітеті міста. Ті, хто віддає перевагу взаємодіяти з природними композиціями, стають ландшафтними архітекторами. Після закінчення навчання випускники можуть працювати на таких посадах:

• Архітектор
  • Інженер-архітектор
  • Дизайнер середовища
  • Дизайнер обладнання інтер’єрів, паркового та міського середовища
  • Художник
  • Технік з архітектурного проєктування
  • Технік-проєктувальник
  • Технік дизайнер (будівництво)
  • Кресляр
  • Викладач спеціалізованих початкових та середніх навчальних закладів, коледжів за направленнями «Архітектура», «Дизайн», «Образотворче мистецтво».
  • Розробка архітектурної проектної документації для будівництва будівель та споруд різної складності.
  • Участь в розробці містобудівної проектної документації, планування житлових, промислових та рекреаційних терторій.
  • Розробка проектів дизайну міського, паркового, чи інтер’єрного середовища.
  • Розробка естетичного, технологічного, комфортного обладнання для внутрішнього та зовнішнього середовища.
  • Оцінка архітектурно-художньої цінності будинків, мироприємства по обліку та охороні пам’яток архітектури.
  • Оцінка технічного стану будівель та споруд, аналіз результатів діагностики та розробка рекомендацій з їх реставрації, ремонту та реконструкції.
  • Розробка і впровадження заходів з підвищення функціональної та естетичної цінності та будівель та споруд.
  • Розробка заходів з підвищення енергоефективності будівель та споруд.
  • Виконання функцій проектного менеджера на будівельних об’єктах.
  • Ведення авторського нагляду, управління якістю будівництва, контроль за виконанням будівельних робіт відповідно до вимог проектної документації та будівельних норм.
  • Здійснення організації та керівництва професійним розвитком осіб та груп у сфері архітектури та будівництва.