Розвиток сучасних технології захисту навколишнього середовища, дослідження та оцінка впливів промислових виробництв на компоненти навколишнього середовища, дослідження екологічних та техногенних наслідків забруднення об’єктів довкілля, обґрунтування та розробка оптимальних природоохоронних заходів з забезпечення екологічної безпеки – створюють необхідність підготовки фахівців діяльність яких направлена на покращення стану довкілля.

Підготовка за даною освітньою програмою проводиться лише за першим освітнім рівнем “Бакалаавр”.

Спеціальність «Технології захисту навколишнього середовища» – це отримання сучасних універсальних знань, які можна застосувати у будь-якій сфері діяльності, пов’язаній з промисловістю, охороною праці, екологічною та техногенною безпекою.

Головними результатами навчання є: обiзнанiсть щодо методів моделювання систем та процесів техногенно-екологічної безпеки, теоретичних, польових та лабораторних досліджень, якісних та кількісних хімічних, фізичних, фізико-хімічних, біологічних, мікробіологічних методів проектування систем та технологій захисту навколишнього середовища. Відповідно Програма акцентована на професійних складових: методах моделювання систем та процесів техногенно-екологічної безпеки; інтеграції теоретичних, польових та лабораторних досліджень з використанням якісних і кількісних хімічних, фізичних, фізико-хімічних, медико-біологічних методів та методик; методах проектування систем та технологій захисту навколишнього середовища.

Підготовка фахівців здійснюється на кафедрі екології. Якщо Ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про спеціальність, познайомитися із викладацьким колективом та ознайомитися із іншою інформацією  відвідайте офіційний сайт кафедри екології перейшовши за посиланням (натисніть на зображення) або відвідайте офіційну Facebook сторінку.

За час навчання студенти опановують здатність орієнтуватися у виборі природоохоронних технологій, сучасних методах захисту навколишнього середовища. Отримують базові уявлення вчення про атмосферу, гідросферу, ландшафтознавство, біосферу тощо. Під час навчання студенти опановують наступні освітні компоненти:

• Моніторинг довкілля
  • Інформаційні технології в екомоніторингу
  • Оцінка впливу на довкілля
  • Відновлення антропогенно порушених екосистем
  • Моделювання та прогнозування стану довкілля
  • Фізико-хімічні основи очистки стічних вод
  • Процеси і апарати техноекології
  • Технології утилізації і переробки відходів
  • Технології захисту водних ресурсів
  • Прикладна комп’ютерна графіка
  • Технології захисту атмосферного повітря
  • Технології захисту ґрунтів і надр
  • Проектування природоохоронних систем та обладнання

Випускники спеціальності «Технологія захисту навколишнього середовища» після закінчення ЧДТУ можуть працювати в таких установах:

• Органах державної та інспекційної діяльності з техногенного і екологічного нагляду.
  • Науково-дослідних установах і навчальних закладах.
  • В проектних установах та громадських організаціях.
  • Лабораторіях техногенно-екологічної безпеки.
  • На підприємствах природоохоронної галузі та інженерно-технологічної діяльності.
  • Державній службі надзвичайних ситуацій України та екологічних інспекціях.
  • В силових структурах, екологічних прокуратурах і організаціях, що здійснюють нагляд за охороною навколишнього середовища.

Посади, які може займати інженер з техногенно-екологічної безпеки:

• еколог/головний еколог
  • інженер з техногенно-екологічної безпеки.
    інженер з експлуатації гідротехнічних споруд атомної електростанції
  • інженер з охорони навколишнього середовища.
    інженер з природокористування
  • інженер-технолог з очищення води
  • інженер-технолог з переробки відходів
  • фахівець з управління природокористуванням
  • фахівець із нетрадиційних видів енергії
  • експерт із енергоефективності нетрадиційних і відновлювальних видів енергії
  • експерт із енергозбереження та енергоефективності
  • технічний експерт з промислової безпеки
  • начальник відділу техногенно-екологічної безпеки
  • начальник відділу радіаційно-екологічного контролю
  • начальник лабораторії з охорони навколишнього середовища
  • інженер-інспектор (органи державної влади);
  • інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду ;
  • інспектор з використання водних ресурсів; технік (природознавчі науки);
  • технік-еколог;
  • технік-гідрогеолог;
  • технік-гідротехнік;
  • технік з експлуатації мереж і споруд водопровідно-каналізаційного господарства;
  • лаборант наукового підрозділу (інші сфери (галузі) наукових досліджень).

Інженер з техногенно-екологічної безпеки повинен:

• уміти оцінювати стан навколишнього середовища в районі розташування джерела забруднення;
  • обґрунтовувати інженерні методи захисту довкілля;
  • брати участь у нормуванні та оцінці рівнів антропогенного навантаження;
  • впроваджувати у виробництво перспективні екологічні розробки і сучасне обладнання;
  • удосконалювати існуючі природоохоронні та природовідновлювані технології забезпечення екологічної безпеки;
  • оцінювати та прогнозувати екологічну ситуацію залежно від значень метеорологічних параметрів і потужності аварійних викидів;
  • проектувати системи і технології захисту навколишнього середовища та забезпечувати їх функціонування.