Світова хімічна промисловість потребує спеціалістів із сучасним рівнем знань, які забезпечать подальший стрімкий розвиток багатьох її галузей. Інженери-хіміки – фахівці в області хімічної технології, які мають всебічну високоякісну підготовку з дисциплін загальноосвітнього, гуманітарно-економічного, природничо-наукового циклів і дисциплін професійно-орієнтовного спрямування, а отже можуть працювати над розробкою та впровадженням нових або модернізацією наявних технологічних потоків, здатні вивчати наукові проблеми різних виробництв, проводити науково-дослідні роботи направлені на удосконалення технологічних процесів та поліпшення якості кінцевої продукції.

Підготовка бакалавра зі спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», формування його професійних компетентностей, необхідних для дослідженням та оцінки проблем хімічних технологій та інженерії, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

Підготовка магістрів з хімічної технології, формування їх професійних компетентностей, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми хімічних технологій та інженерії, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується невизначеністю умов і вимог.

Забезпечити підготовку в області хімічної технології та інженерії і підтримувати здобувачів у виконанні ними оригінальних наукових досліджень, що направлені на отримання нових наукових знань, підготовки та захисту дисертації. Реалізовується у наукових групах, активних у широкому колі досліджень, що ведуться в області хімічної та біоінженерії у цілому світі. Широкий перелік поглиблених лекційних курсів та лабораторних практикумів.

Підготовка фахівців здійснюється на кафедрі хімічних технологій та водоочищення. Якщо Ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про спеціальність, познайомитися із викладацьким колективом та ознайомитися із іншою інформацією  відвідайте офіційний сайт кафедри перейшовши за посиланням (натисніть на зображення) або відвідайте офіційну Facebook сторінку.

• Неорганічна хімія
  • Хімія елементів
  • Органічна хімія
  • Екологія хімічної промисловості та природоохоронні технології
  • Фізична хімія
  • Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу
  • Процеси та апарати хімічних виробництв
  • Основи проектування хімічних виробництв
  • Технологія сірчаної кислоти
  • Технологія зв’язаного азоту
  • Технологія мінеральних добрив
  • Технологія каустичної та кальцинованої соди
  • Виробництво комплексних добрив
  • Стандартизація, сертифікація та управління якістю
  • Управління трансфером технологій
  • Сорбційні процеси
  • Каталітичні процеси
  • Спеціальні хімічні технології виробництва неорганічних речовин
  • Наукові дослідження за темою магістерської роботи
  • Електрохімічні методи очищення води
  • Філософія науки та методологія наукових досліджень
  • Методологія педагогічної діяльності
  • Англійська мова для наукових досліджень
  • Управління науковими проектами
  • Сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення та аналізу наукової інформації
  • Управління водними ресурсами в промисловості
  • Ресурсо- та енергозбереження в хімічній технології
  • Технічні засоби та системи контролю рішення задач в ХТНР
  • Сучасні аспекти електронного викладання

Випускник може бути працевлаштованим на підприємствах, в організаціях та установах, що функціонують в галузі хімічних технологій та інженерії, в освітніх закладах, науково-дослідних та проєктних інститутах. Професійні назви робіт, які може виконувати випускник: технолог, технік-технолог, технік (хімічні технології), стажист-дослідник, лаборант (хімічні та фізичні дослідження), технік-лаборант (хімічні та фізичні дослідження, хімічне виробництво).

Здатність вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми хімічних технологій та інженерії, що передбачає застосування теорій та методів хімічних технологій та інженерії і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.