Освітня (освітньо-професійна чи освітньо-наукова) програма – система освітніх компонентів на відповідному рівні вищої освіти в межах спеціальності, що визначає вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою, перелік навчальних дисциплін і логічну послідовність їх вивчення, кількість кредитів ЄКТС, необхідних для виконання цієї програми, а також очікувані результати навчання (компетентності), якими повинен оволодіти здобувач відповідного ступеня вищої освіти.
     Зміст освіти складається з нормативної та вибіркової частин. Нормативна частина визначається відповідним стандартом вищої освіти, вибіркова частина – вченими радами факультетів, ННІ та університету.

ОКР "БАКАЛАВР"

Відповідно до статті 62, пункт 15 Закону України «Про вищу освіту» здобувачі вищої освіти мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менше як 25 % загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти.
Здобувачі освіти мають безумовне право обрати навчальні дисципліни з обов’язкових та вибіркових частин навчальних планів інших спеціальностей того самого рівня, а за умови погодження із деканом факультету / директором інституту – з програм іншого рівня.
Викладання вибіркових дисциплін забезпечується в межах освітніх програм, назви яких зазначено у переліку вибіркових дисциплін

ОКР "МАГІСТР"

Якщо Ви бажаєте детально ознайомитися з процедура формування переліку, обрання та подальшого вивчення ЗВО Університету навчальних дисциплін вільного вибору  у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом рекомендуємо до перегляду “Положення про порядок та умови здійснення вибору навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти Черкаського державного технологічного університету (для цього відскануйте QR-код або натисніть кнопку нижче).

Здобувачі вищої освіти мають самостійно вибрати будь-які дисципліни із наведеного Переліку вибіркових дисциплін.

Запис студентів на вивчення НДВВ відбувається через мобільний застосунок «Студент ЧДТУ»  та інформаційно-аналітичну систему підтримки освітньої діяльності ЧДТУ. У виняткових випадках (з дозволу декана факультету) допускається прийом заяв на вивчення  НДВВ у паперовій формі. Паперова заява подається до деканату факультету, на якому навчається здобувач вищої освіти.

На допомогу студенту про додаток "Студент ЧДТУ"